Przedszkole integracyjne

„Dziecko jest budowniczym człowieka. Każdego człowieka na tym świecie ukształtowało dziecko, którym kiedyś był”

Maria Montessori

O przedszkolu

W naszym Przedszkolu mamy dwie wspaniałe grupy integracyjne. Każda grupa liczy maksymalnie 20 dzieci, a w tym 2-3 dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. 

Każda grupa jest pod opieką dwóch nauczycieli oraz asystenta nauczyciela, którzy są obecni z dziećmi na Sali w czasie zajęć dydaktycznych. Pozwala to na maksymalne skupienie na dzieciach i programie jaki realizujemy w naszym pełnym radości przedszkolu. 

Dzieci mają realizowaną podstawę programową zgodną z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. W czasie pobytu w przedszkolu dzieci mają szeroki wachlarz zajęć prowadzonych różnorodnymi metodami. Ważnym i nieodłącznym elementem naszej pracy jest świadoma dyscyplina Becky Bailey, która stanowi trzon naszej pracy w obszarze emocjonalnym naszych dzieci. Podstawą tej pracy jest ogromna samoświadomość nauczyciela dotycząca siebie i swoich emocji, dawanie przykładu, modelowanie. W naszym przedszkolu trudności i konflikty rozwiązujemy przez modelowanie, rozmowę, a nie poprzez system motywacyjny, system kar czy nagród. Uczymy się uważności, staramy się, aby nasze lekcje ciszy przygotowywały dzieci skupienia na sobie, dostrzeżenia sygnałów jakie daje im ich ciało. Dużym naszym atutem jest nastawienie na wspólną zabawę dzieci i zorganizowanie im przestrzeni do kształtowania relacji, budowania swoich kompetencji i poczucia dziecięcego świata w spokojnej niczym nie skrępowanej atmosferze. Nie chcemy, aby nasze dzieci miały napięte grafiki, ale chcemy, aby miały uśmiechnięte buzie, były kreatywne i pełne pomysłów na spędzanie wspólnego czasu.

Terapie

Dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego oraz wczesnego wspomagania rozwoju objęte są opieką terapeutów na podstawie wytycznych zawartych w orzeczeniu z poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Obecnie naszym dzieciom z orzeczeniami o niepełnosprawności jesteśmy w stanie zapewnić następujące terapie:

– terapia psychologiczna

– terapia logopedyczna

– rehabilitacja

– terapia ręki

– terapia pedagogiczna

– TUS (trening umiejętności społecznych)

Zapisy

Jak zapisać dziecko do naszego przedszkola

Aby zapisać dziecko do naszego przedszkola, należy wykonać trzy proste kroki opisane wyszczególnione obok. Wszystkie dokumenty można pobrać w zakładce Dokumenty, bądź wypełnić już na miejscu w Centrum Zdrowego Rozwoju „Czyżyk”. Zapraszamy rodziców na rozmowę, która ma na celu poznanie potrzeb i oczekiwań rodziców oraz dokładne przedstawienie naszej oferty.

Kontakt telefoniczny

(+48) 515-474-310

kontakt mailowy

01.

Wypełnić Kartę Zgłoszenia

02.

Zapoznać się ze Statutem Przedszkola przy  CZR „Czyżyk”

03.

Podpisać umowę

Metody i projekty

Projekty, akcje i metodologia

 

Metoda Becky Bailey

Rozwój emocjonalny dziecka to jeden z najważniejszych i najdłuższych etapów rozwoju. Chcemy w naszym żłobku wspierać dzieci w umiejętnym rozpoznawaniu emocji, nazywaniu ich, pokazywaniu rozwiązań trudnych sytuacji w grupie. Wierzymy, że już od najmłodszych lat modelowanie dzieci w empatycznym podejściu przynosi ogromne efekty w przedszkolu i dalszej edukacji. W autorskim programie korzystamy również z nurtu pozytywnej dyscypliny oraz NVC.

"Wiem co jem”

Autorski program naszego przedszkola, w którym skupiamy się na propagowaniu zdrowego odżywiania dzieci. W naszym przedszkolu dzieci codziennie mają dostępne świeże owoce i warzywa, które są częścią zestawów do pracy.  Samodzielnie kroimy jabłka, gruszki, banany, marchewki i chrupiemy je w ciągu dnia w przedszkolu. Raz w tygodniu nasi Rodzice przygotowują Przedszkolakom zdrowe i smakowite śniadanko, które ma na celu poznawanie nowych smaków, propagowanie zdrowego odżywiania.

„Czyżyki w kuchni”

Projekt kulinarny, którego celem jest zachęcenie dzieci do przygotowywania różnego rodzaju potraw, czerpanie z tego przyjemności, ale też ćwiczenie sprawności manualnej czy pracę wszystkimi zmysłami. Zawsze po takim dniu kulinarnym wspólnie z rodzicami degustujemy przygotowane przekąski. Jest to niezapomniany czas, którego celem jest budowanie rodzinnej atmosfery w przedszkolu.

„Piję wodę”

To ogólnopolska akcja, której celem jest propagowanie picia wody wśród dzieci. Nasze przedszkolaki mają stały dostęp do wody w przedszkolu i dokładamy wszelkich starań, aby dzieci piły jej jak najwięcej.

Akademia Aquafresh

To ogólnopolska akcja, której celem jest propagowanie mycia zębów wśród dzieci. Nasze przedszkolaki myją żeby raz dziennie. Prowadzimy również cykliczne zajęcia o prawidłowej higienie jamy ustnej i zdrowym odżywianiu, które mają znaczący wpływ na zdrowe ząbki naszych dzieci.

informacje dodatkowe

Co zapewniamy jeszcze swoim podopiecznym

r

Zajęcia dodatkowe nieodpłatne

Wszystkie dzieci uczęszczające do naszego Przedszkola mają:

– opiekę psychologiczną oraz logopedyczną;

– grupowe zajęcia logopedyczne, które odbywają się jeden raz w tygodniu i są prowadzone przez neurologopedę;

– zajęcia z języka angielskiego, które odbywają się dwa razy w tygodniu i są prowadzone przez nauczyciela Montessori.

R

Zajęcia dodatkowe odpłatne

Obecnie w ofercie naszego przedszkola znajdują się zajęcia odpłatne:

– treningi taekwon-do Małe Smoki prowadzone przez Krakowskie Centrum Taekwon-do;

– taniec prowadzony przez Szkołę Tańca Pasja;

– zajęcia ruchowe w ramach Akademii Kangura;
– zajęcia z tenisa prowadzone przez doświadczoną trenerkę Katarzynę Voigt.

Ceny i godziny posiłków

9:00 śniadanie

13:00 obiad

15:00 podwieczorek

Dzienny koszt wyżywienia to 21,00 zł (śniadanie 4,00 zł, obiad 14,00 zł, podwieczorek 3,00 zł). Posiłki w diecie wegetariańskiej, wegańskiej, dietach wykluczeniowych, są w takiej samej cenie. Dieta bezglutenowa podnosi całościowy koszt o wyżywienia o 1,50 PLN. Istnieje możliwość wybrania zamawianych posiłków w zależności od czasu pobytu dziecka w przedszkolu np. bez podwieczorku.

p

Żródło posiłków

W Centrum Zdrowego Rozwoju Czyżyk na ul. Moczydło w przygotowywaniu posiłków dla dzieci korzystamy z doświadczenia firmy Alma Verde, os. Albertyńskie 1/2, 33-332 Kraków.

 

Cennik

Cennik przedszkola dla naszej placówki przy ul. Moczydlo 7A.

l

Opłata wpisowa

600 zł /rok

Czesne

1100 zł /m-c